جــالــبــانــه ها از نظر من

هر چیزی که جالب و مفید باشه رو میذارم اینجا

هر چیزی که جالب و مفید باشه رو میذارم اینجا

من تو این وبلاگ چیزایی که بنظرم جالب بودن رو، از نوشته ها و داستان های کوتاه تا نرم افزار و اهنگ میزاشتم. از این به بعد این وبلاگ کمتر آپدیت خواهد شد و مطالب جدید در وبلاگ RealFriend.blogfa.com منتشر خواهد. منتظر حضور گرمتون تو وبلاگ هستیم.ممنون

آشنایی با ۲۲ اپلیکیشن پیام‌رسان برتر

شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۲، ۱۱:۳۵ ب.ظ


10-19-2013 08-38-28 PM

این روزها اگر کمی مواظب نباشید و روزانه تماس‌ و پیامک‌ زیادی بفرستید، سر ماه متوجه یک فاجعه می‌شوید! شما می‌بینید که مجبورید هزینه گزافی بپردازید.

به همین خاطر مدت زیادی است که کاربران ایرانی برای پیامک زدن، چت کردن چند رسانه‌ای و صحبت ویدئویی و صوتی با دوستان و اعضای خانواده خود در داخل و خارج از ایران از اپلیکیشن‌های گوشی‌های موبایل و تبلت استفاده می‌کنند. این طوری به خصوص اگر شما یک اینترنت وای فای در منزل و محل کار داشته باشید، می‌توانید با هزینه‌ای بسیار ناچیزها ساعت‌ها با دوستان خود در خارج از ایران صحبت کنید و تنها هزینه روتین اینترنت را بپردازید!


بسیاری از ما، چند اپلیکیشن از این دست را در گوشی خود داریم. اما به نظرم لازم است که در پستی فهرست کاملی از این اپلیکیشن‌ها معرفی شوند، به ۲ دلیل:

۱- اگر اپلیکیشنی از کار افتاد، ما بتوانیم از اپلیکیشن جایگزین استفاده کنیم.

۲- اگر اپلیکشنی را تجربه نکرده‌ایم با ویژگی‌های آن آشنا شویم و بدانیم چه تفاوت‌های بارزی با اپلیکیشن‌های مورد استفاده ما دارد.

با این هدف در اینجا ۲۲ اپلیکیشن برتر پیام‌رسانی را به شما معرفی می‌کنم. خوبی بیشتر این اپلیکیشن‌ها این است که «کراس پلتفرم» هستند، یعنی نسخه iOS، اندروید و ویندوزی دارند.


WhatsApp

WhatsApp محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان دنیاست. هر ماه حدود ۳۰۰ میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند.

خوبی این اپلیکیشن در سادگی آن نهفته است و بنابراین والدین و مادربزرگ و پدربزرگ‌ ما که آشنایی چندانی با فناوری روز ندارند، می‌توانند با کمی تجربه، استفاده از آن را یاد بگیرند و با آن پیامک و عکس یا پیغام صوتی بفرستند.

هزینه استفاده از این اپ در سال اول رایگان است، اما برای سال‌های بعدی، هر سال باید ۹۹ سنت بابت استفاده از آن بپردازید.

10-19-2013 06-59-59 PM

لینک دانلود: iOSاندروید - ویندوز فونبلک‌بری


GroupMe

از نام این اپلیکیشن پیداست که کارش چیست: با این اپ می‌توانید متن و عکس و ویدئو را با گروهی از دوستان به اشتراک بگذارید.

GroupMe در حال حاضر توسط اسکایپ خریداری شده است. کار با این اپ هم ساده است، در GroupMe البته خبری از تماس صوتی و تصویری نیست. GroupMe را می‌شود یک فیس‌بوک بهینه شده برای گوشی‌های موبایل دانست.

10-19-2013 07-04-38 PM

لینک‌های دانلود: iOSاندروید - ویندوز فون ۸ و نسخه دسکتاپ


Line

لاین که توسط یک شرکت کره‌ای ایجاد شده بود، در ژاپن توسعه پیدا کرد. با لاین شما می‌توانید پیام متنی بفرستید، به صورت گروهی چت کنید و عکس و ویدئو بفستید. با لاین می‌شود تماس صوتی و تصویری هم برقرار کرد و حتی با دوستان گیم هم بازی کرد.

لاین رایگان است، اما اگر می‌خواهید از بعضی از خندانک‌ها که در این سرویس به آنها استیکر گفته می‌شود، استفاده کنید، باید پول پرداخت کنید.

لاین به تدریج توسعه پیدا کرده است و اپلیکیشن‌های دیگری مثل اپلیکیشن دوربین nifty را هم معرفی کرده است.

10-19-2013 07-18-22 PM

دانلود: iOSاندرویدویندوز فونبلکبریدسکتاپ


WeChat

این اپلیکیشن را چینی‌ها نوشته‌اند، این اپلیکیشن هم با خصوصیات اجتماعی و گروهی که دارد به فیس‌بوکی برای گوشی‌های موبایل تشبیه شده است.

و جالب است بدانید که برای تبلیغ این اپ، نویسندگان آن در قراردادی با لیونل مسی، او را مبدل به کاربر این اپ کرده‌اند تا اپ خارج از چین و آسیا هم محبوب شود!

با این اپ هم می‌شود، پیام چند رسانه‌ای فرستاد، به صورت گروهی چت کرد، پیام صوتی فرستاد ئ تماس صوتی و تصویری برقرار کرد.

به علاوه با این اپ می‌توانید دنبال دوست بگردید و با افراد دیگر آشنا بشوید.

10-19-2013 07-23-19 PM

دانلود: iOSاندروید - ویندوز فونبلکبری


Kakao Talk

این اپ هم یک اپ رایگان آسیایی دیگر است، کاکائو را کره‌ای‌ها نوشته‌اند و با آن می‌شود به صورت چندرسانه‌ای با دوستان ارتباط برقرار کرد.

10-19-2013 07-26-43 PM

دانلود: iOSاندرویدویندوز فونبلکبریدسکتاپ


MessageMe

این اپلیکیشن رایگان در سال ۲۰۱۳ متولد شده است. علاوه بر ویژگی‌های روتین اپ‌های دیگر، با این اپ کاربران می‌توانند با هم نقاشی بکشند (اصطلاحا دودل) و موقعیت خود را با یک دوست به اشتراک بگذارند و موسیقی‌ای را که در حال گوشی کردن به آن هستند، با دوستشان در همان آن به صورت مشترک گوش کنند.

نقطه ضعف این اپ این است که با آن نمی‌شود تماس صوتی و تصویری برقرار کرد.

10-19-2013 07-33-21 PM

دانلود: iOSاندروید


Kik

نقطه قوت اپلیکیشن کیک چیست؟

همان طور که تجربه کرده‌اید، در بسیاری از اپلیکیشن پیام‌رسان شما مجبورید که گوشی خود را رجیستر کنید. یعنی بعد از ثبت نام، پیامکی حاوی یک کد به گوشی شما فرستاده می‌شود و شما تنها با ثبت همین کد می‌توانید، با گوشی خود و از طریق اپ، تماس برقرار کنید.

پیدایست که این امر، مشکلاتی ایجاد می‌کند. مثلا ممکن است شما یک تبلت وای فای داشته باشید و یا شاید اصلا نخواهید که شماره تلفن خود را وارد سیستم یک اپلیکیشن کنید و بخواهید ناشناس باشید!

کیک اصلا این محدودیت را ندارد، اما مشکل این است که با کیک نمی‌شود، تماس صوتی و تصویری برقرار کرد و به همان چت نوشتاری و چندرسانه‌ای باید قناعت کنید!

10-19-2013 07-38-53 PM

دانلود: iOS – اندروید – ویندوز فون


Tango

با تانگو می‌توانید تماس صوتی و تصویری برقرار کنید و چت کنید. با این اپ دو کاربر می‌توانند با هم گیم بازی کنند.

Tango

دانلود: iOSاندرویددسکتاپ


Cubie

تمرکز این اپ ساخت تایوان در «دودل‌»هاست، یعنی کاربرانس هم می‌توانند با هم نقاشی و طراحی کنند. با این اپ هم می‌شود تماس صوتی و تصویری برقرار کرد و چت نوشتاری و چندرسانه‌ای کرد.

10-19-2013 07-43-58 PM

دانلود: iOSاندروید


مسنجر فیس‌بوک

با مسنجر فیس‌بوک می‌شود، گروهی چت کرد و عکس و ویدئو و استیکر فرستاد.

اگر این اپ را نصب کنید، می‌توانید پیام‌های دوستان فیس‌بوکی‌تان را حتی اگر خودشان این اپ را نصب نکرده باشند، در داخل اپ ببینید.

10-19-2013 07-47-55 PM

دانلود: iOSاندرویدبلکبری و نسخه وب


Hike

علاوه بر کارهای روتینی مثل ارسال عکس و ویدئو و چت و پیام‌های صوتی کوتاه، یک ویژگی جالب هند که تنها در زادگاه آن -یعنی هند- در دسترس است، ویژگی‌ SMS out است، یعنی اگر با این پا برای یک گروه از دوستان خود پیامکی بفرستید و تعدادی از آنها این اپ را نصب نکرده باشند، پیامک در قالب پیامک معمولی برای آنها فرستاده می‌شود.

Hike

دانلود: iOSاندروید - ویندوز فون ۸ و بلکبری ۱۰


Google Hangouts

با هنگ‌اوت گوگل می‌توانید پیام متنی و تصویری و صوتی بفرستید.

Google Hangouts

دانلود: iOSاندروید


Maaii

با «مایی» می‌توانید تماس صوتی رایگان با اعضای این سرویس و همچنین تماس صوتی روتین با بقیه برقرار کنید.

این اپ را کارمندان سابق اسکایپ درست کرده‌اند. با این اپ همچنین می‌شود چت گروهی چندرسانه‌ای برقرار کرد و استیکر فرستاد.

Maaii

دانلود: iOS و اندروید


iMessage-FaceTime

این دو مختص کاربران اپل هستند و سرویس‌های چندان کاملی نیستند، اما بیشتر از ۲۵۰ میلیون کاربر دارند. از طریق آن روزانه دو میلیارد پیام رد و بدل می‌شود.

آی‌مسیج را اپل برای کنار زدن پیامک‌های روتین معرفی کرد و فیس‌تایم هم رقیبی برای اسکایپ است. به تازگی با فیس‌تایم می‌توان به صورت صوتی هم تماس برقرار کرد که خبر خوبی است برای ما که پهنای باند اینترنت ما خیلی وقت‌ها برای تماس ویدئوی خوب نیست.

iMessage-FaceTime


BBM

BBM یا مسنجر بلکبری، پیامرسان برتری برای دارندگان گوشی‌های بلکبری بوده است، اما به تازگی نسخه iOS و اندروید هم آن در حال آماده شدن است.

در مقایسه با اپلیکیشن‌های دیگر، این اپلیکیشن امکانات خیلی پایه‌ای دارد.

bbm


Rounds

علاوه بر ویژگی‌های معمول، ویژگی متمایز این اپ این است که به کاربرانش اجازه می‌دهد، حین تماشای یک ویدئوی یوتیوب یا حین صحبت صوتی و تصویری برای هم پیام بفرستند و با هم چت کنند. نقطه ضعف این اپ این است که تنها می‌شود با آن به صورت ویدئویی تماس برقرار کرد و اجازه تماس صوتی را نمی‌دهد.

Rounds

دانلود: iOS و اندروید


Snapchat

این اپلیکیشن تا حدی شبیه یک شبکه اجتماعی تمام عیار هم هست.

ویژگی متمایزکننده: با این اپ می‌توانید عکس‌هایی به اشتراک بگذارید که در عرض ۱۰ ثانیه پاک می‌شوند! البته می‌شود در صورت تمایل عکس‌های بدون تاریخ انقضا هم گذاشت.

Snapchat

دانلود: iOS و اندروید


اسکایپ

اسکایپ را که همه می‌شناسند! این اپ، اول تنها نسخه دسکتاپ داشت. اما حالا دارندگان ابزراهای هوشمند هم می‌توانند با آن تماس صوتی و تصویری و نوشتاری برقرار کنند.

نقطه ضعف اسکایپ همسان نکردن (سینک نکردن) اطلاعات نسخه دسکتایپ وموبایل است.

Skype

دانلود: iOSاندورید و ویندوز فون


وایبر

وایبر در ایران و جهان بسیار محبوب است. برعکس اسکایپ، ابتدا نسخه موبایل وایبر نوشته شد و بعد نسخه دسکتاپ آن عرضه شد.

Viber

دانلود: iOSاندرویدویندوز فون و بلکبری


Nimbuzz

این اپ زاده هندوستان است. با کمک ان می‌شود تماس صوتی و تصویری برقرار کرد و چت کرد. با کمک آن حتی می‌شود فایل هم به اشتراک گذاشت!

Nimbuzz

دانلود: iOSاندرویدویندوز فونبلکبری


ChatON

چت‌آن را شرکت سامسونگ معرفی کرده است، این اپ البته محدود به گوشی‌های سامسونگ نیست. نقطه قوت این اپ امکان ترجمه بی‌درنگ چت‌ها و ترجمه متن‌ها از کره‌ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی به هم است. به علاوه متن‌های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و پرتغالی هم از طریق ن قابل تبدیل به انگلیسی و برعکس هستند.

10-19-2013 08-24-56 PM

 دانلود:iOSاندرویدویندوز فونبلکبری و دسکتاپ


Voxer

این اپلیکشن شبیه واکی تاکی می‌ماند! یعنی شما باید دکمه‌ای را بفشارید و صحبت کنید و بعد از اتمام حرف هایتان، دوست شما می‌تواند به صورت مشابهی با شما صحبت کند!

پیام صوتی شما به صورت زنده برای دوست شما پخش می‌شود ولی در آینده هم قابل پخش برای او باقی می‌ماند!

این ویژگی‌های صوتی آن را از بقیه اپ‌ها متمایز می‌کنند.

نقطه ضعف آن نداشتن ویژگی تماص تصویری است.

Voxer

دانلود: iOS -اندرویدویندوز فون


اما در پایان، بد نیست به این جدول مقایسه‌ای بسیار عالی برای مقایسه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان توجه کنید.

با کمک این جدول شما می‌توانید به آسانی تصمیم بگیرید که کدام اپ‌ها را نصب کنید. مثلا اگر تماس صوتی صرف برایتان مهم است، یا اگر خیلی به استکیرها حیت چت علاقه دارید، می‌توانید با کمک این جدول، تصمیم درست بگیرید!

top22

منبع:یک پزشک

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی