جــالــبــانــه ها از نظر من

هر چیزی که جالب و مفید باشه رو میذارم اینجا

هر چیزی که جالب و مفید باشه رو میذارم اینجا

من تو این وبلاگ چیزایی که بنظرم جالب بودن رو، از نوشته ها و داستان های کوتاه تا نرم افزار و اهنگ میزاشتم. از این به بعد این وبلاگ کمتر آپدیت خواهد شد و مطالب جدید در وبلاگ RealFriend.blogfa.com منتشر خواهد. منتظر حضور گرمتون تو وبلاگ هستیم.ممنون

۲۸ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

شوخ طبعی و خنده مزایای بسیاری در بر دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که ۲۰ ثانیه خنده مساوی با ۳ دقیقه پارو زدن است. ۸۴ درصد از صاحبان مشاغل معتقدند کارگران شوخ طبع کارشان بهتر است. ایجاد جو شوخی و شادی در محل کار کمک می‌کند بتوانیم شرایط دشوار را آرام کنیم، استرس را کاهش دهیم توجه کارکنان را به ایده های نو جلب کنیم، فضایی دوستانه ایجاد کنیم و ارتباطات افراد را گسترش دهیم و در عین حال تبدیل به خواستنی‌ترین مدیر ممکن بشویم.

با وجود مزایای شمرده شده، برای هر مدیری لازم است که مهارت‌های ایجاد فضای شاد و خنده را فرا بگیرد و به اجرا دربیاورد. ۱۰ راهکار برای رهبری و مدیریت چنین فضاهای کاری وجود دارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۲ ، ۰۱:۴۰
بهمن

شاید برای شما پیش آمده باشد که در اتاقی با دوستتان نشسته باشید و در این حین مدام مورد گزش پشه‌ها قرار گرفته باشید و مجبور باشید آنها را با دست و حرکت دادن سرتان، دور کنید، در حالی که دوستتان مشکل خاصی ندارد.

آیا واقعا پشه‌ها دوست دارند، برخی‌ها را بیشتر نیش بزنند؟ آیا این افراد خون مغذی‌تری دارند؟! یا موضوع چیز دیگری است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۹۲ ، ۰۱:۴۳
بهمن

به احتمال زیاد از این نقاشیا که به شکل های سه بعدی به نمایش میان، زیاد دیدین به خصوص مدل های خیابونیشون که الان واقعا پرطرفدار شدن و حتی توی ایران هم یه بار مشابهش رو دیدم. به هرحال جدا از اینا، نقاشی هایی که امروز قرار در ادامه باهم ببینیمشون، واقعا کارای فوقوالعاده ای محسوب میشن و نشون از این دارن که هنرمندا تا کجاها میتونن پیش برن. باما باشین :)

نویسنده حرف قشنگی میزنه و میگه چشم های من، مغز من و باور من میگن که این نقاشی ها سه بعدی هستن در حالی که اینطور نیست و این آثار همگی دوبعدی خلق شدن. در مورد نقاشی ها هم باید بگم که یه هنرمند خوش ذوق ایتالیایی به نام Alessandro Diddi  پشت این آثار و گفته که میخواد این پیامو به بقیه برسونه که “چشم ها میتونن مغز روگول بزنن و کاری کنن که فرد فکر کنه اونجا واقعا چیزی وجود داره درحالی که اینطوری نیست.” در ضمن خوبه که بدونین آثار این هنرمند در سایت های معروفی مثل Daily Mail هم به نمایش درومدن و اگه دوست دارین کارای بیشتری رو ازش ببینین پیشنهاد میکنم یه سر به گالریش بزنین.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۹۲ ، ۰۱:۴۰
بهمن

مجله‌های کامپیوتری قدیمی ایران کرده بودم.

با لطف یکی از خواننده‌ها، اسکن‌هایی از یکی از شماره‌های قدیمی مجله کامپیوتر در اختیارم قرار گرفته است که متعلق به سال ۸۰ است.

مرور این صفحات می‌تواند بسیار جالب باشد و در عین حال ما را به این فکر بیندازد که ۱۲ سال بعد کجا خواهیم بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۲ ، ۰۱:۴۶
بهمن

به تازگی در اتریش یک جاذبه توریستی جذاب افتتاح شده است، یک پل معلق که در انتها به سکویی شیشه‌ای منتهی می‌شود که در آنجا بازدیدکنندگان می‌تواند منظره‌ای منحصر به فرد از آلپ را ببینند. البته علیرغم ایمنی زیاد، کمتر کسی پیدا می‌شود که شهامت چنین کاری را داشته باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۲ ، ۰۱:۴۴
بهمن

اگر یک کاربر پی‌سی هستید، حتما دفعات زیادی از Control-Alt-Delete استفاده کرده‌اید، گرفتن این دکمه‌های کیبورد با هم باعث می‌شود که سیستم شما که به حالت «فریز» شده رفته، از این حالت دربیاید و نیازی به خاموش و روشن کردن سیستم نباشد، اما چه کسی نخستین بار به این فکر افتاد و از این دکمه‌ها استفاده کرد؟ تاریخچه این کار چیست؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۲ ، ۰۱:۳۷
بهمن

جنس و شیوه پیشبینی آینده متفاوت است. برخی‌ها با زیرکی «روندها» را پیشبینی می‌کنند، برخی از چالش انسان و فناوری و اخلاقیات صحبت می‌کنند و برخی‌ها هم به جزئیات و پوسته‌ها توجه می‌کنند.

زمانی که مجله‌های قدیمی را ورق می‌زنم و در نوشته‌های آنها رگه‌های پیشبینی آینده را پیدا می‌کنم، گاهی لبخندی روی لبانم ظاهر می‌شود، گاهی آه می‌کشم و گاهی هم فریفته خیال‌پردازی‌های زیبا و شاعرانه‌ای می‌شوم که با اینکه تحقق نیافته‌اند، نشان از تخیل بالای خالقانشان دارند.

اما در این پست با هم ۱1 طرح را مرور می‌کنیم که در ابتدای قرن بیستم کشیده شده بودند و سال ۲۰۰۰ را پیشبینی می‌کردند، این طرح‌ها را البته یک شرکت تولید شکلات آلمانی به نام Hildebrand روی کارت‌هایی چاپ کرده بود تا به مردم و مشتری‌های خود نشان بدهد که آینده «شیرین» چگونه خواهد بود!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۲ ، ۰۱:۲۶
بهمن

به احتمال زیاد، گاهی وقتا رژه ها یا تصمیم های گروهی افراد عادی رو برای خلق تصاویری متفاوت که معمولا هم از بالا گرفته میشن، دیدید و احتمالا خیلی وقتا هم به خاطر نظم و شکل فوقوالعاده زیبایی که خلق میکنن، تعجب کردید. با ما باشید تا نگاهی به تصاویری جالب از این دست که در گذشته گرفته شدن، بندازیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۲۱
بهمن

رضا محمودی : امیدوارم از آموزشی که قرار دادم اگه اشکالی  داشت به بزرگواریتون ببخشیید و بتونم رفته رفته بهترش کنم. من همینجا یه نکته ای رو ذکر کنم ممکنه هر ۵ درسی که ترجمه میکنیم با هم یه بار ازشون امتحان بگیریم. اوه باز گفت امتحان یاد دانشگاه و مدرسه و غیره افتادم نه نترسید این امتحان چیزی نیست که نمره داشته باشه فقط میخوایم بدونیم این چند درسی که ترجمه کردیم چقدر لغت یادگرفتیم و همیطور درک مطلب و ترجممون در چه حدی شده. می دونم بعضیا شاید بگن که زود هستش چند روزی رو بگذره و بعد ادامه بده منم بهشون همینجا میگم که فقط قصدم یادگیری و مرور معانی لغتها و موارد دیگه هستش .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۱۵
بهمن

رفته رفته با استفاده از بعضی نرم افزارهای کامپیوتر و تماشای فیلم ها با زیرنویس انگلیسی و جدیدا با بعضی اپ ها یادگیری خودم پیش بردم و میبرم. کلا بگم که زبان، تاریخ و جغرافیا نیست که حفظ کنید. بگید من دوتا لغت میخونم، میذارمشون پیش هم، یه is و are یاد میگیرم و میرم مقاله ترجمه میکنم و انگلیسی صحبت میکنم. به قول معلم سوم دبیرستانم که واقعا هم زحمت کش بود، برای یادگرفتن یک زبان، باید به همون زبان فکر کنیم، به همون زبان بنویسیم و به همون زبان هم با خودمون صحبت کنیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۲ ، ۰۲:۵۶
بهمن

The IT Crowd

سریال جالبیه و به درد گیک ها خیلی میخوره. این سریال محصول سال ۲۰۰۶ هست و امتیاز ۸٫۵ اش از imdb خودش دلیلی برای دیدن سریاله. داستانش هم در مورد دختریه که وارد شرکتی در زمینه فناوری میشه در حالی که هیچی از کامپیوتر سر در نمیاره؛ در ادامه، داستان توسط سه شخصیت که یکیش همون جنه و دوتای دیگه ماس و روی هستن، ادامه پیدا میکنه و شمارو به دنیای گجت ها و کامپیوترا میبره. پیشنهاد میکنم حتما تماشاش کنید.

Fringe

یعنی توضیحم بدم؟ :| دیگه از فرینج چی بهتر واسه تابستون؟ به مامور FBI رو با یه دانشمند ترکیب کنید تا یه سریال خیلی قوی در مورد ماورا و داستان های تخیلی علمی به وجود بیارید. اسم جی جی آبرامز هم کافیه تا شما حتما این سریالو تماشا کنید. سریال در قسمت هاش، داستان های متفاوتی رو دنبال میکنه، پس مطمئن باشید از دیدنش خسته نمیشید.

Supernatural

نمیدونم چندتا فصل ازش اومده، اما هنوزم که هنوزه این دوتا برادر طرفدارای پروپاقرص خودشونو دارن. داستان این سریال هم در مورد ماورا و تخیلیه و زیاد کاری با علم نداره اما از اونجا که گیک ها عاشقه دیدن فیلمای تخیلین، حتما عاشق این یکی هم میشن. پیشنهاد میکنم کم کم دانلودش کنید، چون زیاده دیدید از کار و زندگی افتادید!

Da Vincis Demons

تا اینجا که ۳ قسمت از این سریالو دیدم، واقعا عاشقش شدم! یعنی خوراک آدمایی مثله منه که دیوونه طراحی و ساخت گجت هستن. هرچند داستاتش به گذشته ها برمیگرده و زیاد ربطی به خود داوینچی نداره، اما به جرات میگم که دیدن این سریال، بدجوری ذهن آدمو به کار میندازه. داستان سریال در مورد داوینچی و جستجوش برای پیدا کردن یه کتاب به نام کتاب برگهاست که دیگه باید خودتون بقیشو ببینید. تماشای این سریال رو به افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی کنم!

دکتر هو

جزو سریال هایی هست که هیچ وقت دوست ندارم تموم بشه! از فصل یکش تا فصل هفتش، دنبال کننده این سریال بودم و با قاطعیت میگم که به عنوان یک گیک حتما باید این سریال رو تماشا کنید. داستان سریال در مورد مردی به نام دکتره که لقب ارباب زمانو داره و با وسیله نقلیش، تاردیس، به گشت و گذار در زمان میپردازه. داستان سریال به قدری قویه که امکان نداره از دیدنش خسته بشید.

بیگ بنگ

و آخرین پیشنهادمون! دیگه یعنی کسی هست که بیگ بنگ رو نشناسه؟ نمی شناسید :| خوب الان که دیگه گفتیم دیگه! برید و دانلودش کنید، شوخیم ندارم. ۶ فصله که دارم با این سریال زندگی میکنم و هیچ وقت از دیدنش خسته نشدم. به جرات، بیگ بنگ رو میشه جزو معدود سریال هایی نام برد که جدا از کمدیش، تک تک موضوعات علمی که در موردش بحث میشه، واقعی و حقیقی هستن و از دانشمندای معروف برای بیانشون استفاده میشه. داستان هم که در مورد چندتا پسره که خودم عاشق کاراکتر شلدونشون هستم و این چندتا پسر کارای عجیب غریبی میکنن که دیگه دیدنشون به خودتون برمیگرده، من هیچی ازش نمیگم تا برید ببینید و حالشو ببرید :

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۲ ، ۰۲:۱۰
بهمن


برای دیدن قسمت دوم برنامه نویسی به ادامه مطلب برین چون طولانی بود صفحه اول نذاشتمش

قسمت اولش رو هم از اینجا میتونین بخونین.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ تیر ۹۲ ، ۰۳:۵۴
بهمن

تعویض ویندوز کاری است که هر لحظه ممکن است به آن نیاز داشته باشیم! پس بهتر است همیشه یک CD نصب ویندوز همراه مان باشد؛ اما CD بزرگ است و حمل کردن آن کمی سخت است. پس بهتر است اینکار را با یک فلش USB انجام دهیم! در این آموزش می بینیم که چگونه می توان فلش USB را آماده کنیم تا ویندوز را روی آن بریزیم و بعد هم می بینیم چگونه می توان ویندوز را از روی این فلش USB نصب کرد!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ تیر ۹۲ ، ۰۰:۱۹
بهمن

یه چیزی که خیلی منو آزار میده، فرهنگ عکاسیه بسیار زشت و زننده ایه که روزبه روز داره تو ایران جا میفیته و برای نمونه هم میتونم به عکاسی از استعمال دخانیات و امثال این اشاره کنم که واقعا جای تاسف داره! از اونجایی هم که خواننده های ما اینطوری نیستن، گفتیم یه مقاله بذاریم تا عکسایی که میگیرید خوشگل تر و خلاقانه تر باشن، باما باشید :)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ تیر ۹۲ ، ۰۳:۴۷
بهمن

تو این قسمت چیزایی رو گذاشتم که هر کاربر کامپیوتری باید بدونه اونا رو البته بعضی هاشو اگه ندونستین هم مشکلی نداره ولی بهتره که بدونین


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ تیر ۹۲ ، ۰۳:۴۴
بهمن

“چندین سال قبل برای تحصیل در دانشگاه سانتا کلارا کالیفرنیا، وارد ایالات متحده شده بودم،

سه چهار ماه از شروع سال تحصیلی گذشته بود که یک کار گروهی برای دانشجویان تعیین شد که در گروه های پنج شش نفری با برنامه زمانی مشخصی باید انجام میشد.

دقیقا یادمه از دختر آمریکایی که درست توی نیمکت بغلیم مینشست و اسمش کاترینا بود پرسیدم که برای این کار گروهی تصمیمش چیه؟

گفت اول باید برنامه زمانی رو ببینه، ظاهرا برنامه دست یکی از دانشجوها به اسم فیلیپ بود.

پرسیدم فیلیپ رو میشناسی؟

کاترینا گفت آره، همون پسری که موهای بلوند قشنگی داره و ردیف جلو میشینه!

گفتم نمیدونم کیو میگی!

گفت همون پسر خوش تیپ که معمولا پیراهن و شلوار روشن شیکی تنش میکنه!

گفتم نمیدونم منظورت کیه؟

گفت همون پسری که کیف وکفشش همیشه ست هست باهم!

بازم نفهمیدم منظورش کی بود!

اونجا بود که کاترینا تون صداشو یکم پایین آورد و گفت فیلیپ دیگه، همون پسر مهربونی که روی ویلچیر میشینه…

این بار دقیقا فهمیدم کیو میگه ولی به طرز غیر قابل باوری رفتم تو فکر،

آدم چقدر باید نگاهش به اطراف مثبت باشه که بتونه از ویژگی های منفی و نقص ها چشم پوشی کنه…

چقدر خوبه مثبت دیدن…

یک لحظه خودمو جای کاترینا گذاشتم ، اگر از من در مورد فیلیپ میپرسیدن و فیلیپو میشناختم، چی میگفتم؟

حتما سریع میگفتم همون معلوله دیگه!!

وقتی نگاه کاترینا رو با دید خودم مقایسه کردم خیلی خجالت کشیدم…

شما چی فکر میکنید؟

چقد عالی میشه اگه ویژگی های مثبت افراد رو بیشتر ببینیم و بتونیم از نقص هاشون چشم پوشی کنیم”

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ تیر ۹۲ ، ۰۳:۰۸
بهمن

روزی مردی برای خود خانه ای بزرگ و زیبا خرید که حیاطی بزرگ با درختان میوه داشت.

در همسایگی او خانه ای قدیمی بود که صاحبی حسود داشت که همیشه سعی می کرد اوقات او را تلخ کند و با گذاشتن زباله کنار خانه اش و ریختن آشغال آزارش می داد.

یک روز صبح خوشحال از خواب برخاست و همین که به ایوان رفت دید یک سطل پر از زباله در ایوان است.

سطل را تمیز کرد، برق انداخت و آن را از میوه های تازه و رسیده حیاط خود پر کرد تا برای همسایه ببرد.

وقتی همسایه صدای در زدن او راشنید خوشحال شد وپیش خود فکر کرداین بار دیگر برای دعوا آمده است.

وقتی در را بازکرد مرد به او یک سطل پر از میوه های تازه و رسیده داد و گفت :

" هر کس آن چیزی را با دیگری قسمت میکند که از آن بیشتر دارد ....."

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۰۵
بهمن

یکی از دانشجویان دکتر حسابی به ایشان گفت : شما سه ترم است که مرا از این درس می اندازید. من که نمی خواهم موشک هوا کنم . می خواهم در روستایمان معلم شوم . دکتر جواب داد : تو اگر نخواهی موشک هواکنی و فقط بخواهی معلم شوی قبول ، ولی تو نمی توانی به من تضمین بدهی که یکی از شاگردان تو در روستا ، نخواهد موشک هوا کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ تیر ۹۲ ، ۰۳:۰۴
بهمن

می گویند آلفرد هیچکاک، استاد بزرگ سینما و متخصص هنر ترساندن مردم، در حال رانندگی در جاده های سوئیس بود که ناگهان از پنجره ماشین به بیرون اشاره کرد و گفت : " این ترسناک ترین منظره ایست که تا حالا دیده ام " و امتداد اشاره او، کشیشی بود که دست بر شانه پسرک خردسالی نهاده بود و با او صحبت میکرد. هیچکاک از پنجره ماشین به بیرون خم شد و فریاد زد : فرار کن پسر جان ! زندگی ات را نجات بده...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۲ ، ۰۳:۰۱
بهمن

شروع کردن هرچیزی یه سری اطلاعات میخواد. اطلاعاتی ساده که به ما بگن این چیزی رو که میخوایم دنبالش بریم اصلا چیه، چی کار قرار انجام بده و چجوری باید یاد بگیریمش. برنامه نویسی هم اصلا از این مورد مستثنی نیست و حتی به شدت وابسته به سادگی هاست. امیدوارم که مطالعه این مقاله کمکی بهتون کنه تا بهتر بتونید راهتونو پیدا کنین.

برو که رفتیم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ تیر ۹۲ ، ۰۳:۴۲
بهمن

استاد سختگیر فیزیک اولین دانشجو را برای پرسش فرا میخواند و سئوال را مطرح میکند

شما در قطاری نشسته اید که با سرعت هشتاد کیلومتر در ساعت حرکت میکند و ناگهان شما گرما زده شده اید، حالا چکار میکنید؟

دانشجوی بی تجربه فورا ً جواب میدهد

من پنجره کوپه را پائین میکشم تا باد بوزد

اکنون پروفسور میتواند سئوال اصلی را بدینترتیب مطرح کند

حال که شما پنجره کوپه را باز کرده اید....

در جریان هوای اطراف قطار اختلال حاصل میشود

و لازم است موارد زیر را محاسبه کنید

محاسبه مقا ومت جدید هوا در مقابل قطار؟

تغییر اصطکاک بین چرخها و ریل؟

آیا در اثر باز کردن پنجره، سرعت قطار کم میشود و اگر آری، به چه اندازه؟

حسب المعمول دهان دانشجو باز مانده بود و قادر به حل این مسئله نبود و سرافکنده جلسه امتحان را ترک کرد

همین بلا سر بیست دانشجوی بعدی هم آمد که همگی در امتحان شفاهی فیزیک مردود شدند

پروفسور آخرین دانشجو را برای امتحان فرا میخواند و طبق معمول سئوال اولی را میپرسد

شما در قطاری نشسته اید که با سرعت هشتاد کیلومتر در ساعت حرکت میکند و ناگهان شما گرما زده شده اید، حالا چکار میکنید؟

این دانشجوی خبره میگوید؛ من کتم را در میارم

پروفسور اضافه میکند که هوا بیش از اینها گرمه

دانشجو میگه خوب ژاکتم را هم در میارم

هوای کوپه مثل حمام زونا داغه دانشجو میگه اصلا ً لخت مادر زاد میشم

پروفسور گوشزد میکند که دو آفریقائی نکره و نانجیب در کوپه هستند و منتظرند تا شما لخت شی

دانشجو به آرامی میگوید

میدانید آقای پروفسور، این دهمین بار است که من در امتحان شفاهی فیزیک شرکت میکنم واگر قطار مملو از آفریقائیهای ... باشد، من آن پنجره لامصب را باز نمیکنم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ تیر ۹۲ ، ۰۳:۰۱
بهمن

Ebru Gundes - Herkes yarali

Mustafa Ceceli - Sevgilim

Kolay Degil

Tarkan-Vah Vah

واسه دانلود رو فایلا کلیک کن

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۴:۲۸
بهمن
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۴:۲۳
بهمن

تصور کنید فیلمی را دانلود کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممکن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز و مک، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید. 

لینک دانلود

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۴:۰۶
بهمن


1. all the same
فرق نداشتن/نکردن

If it's all the same to you, let's go by bus.
اگه برات فرق نمیکنه، بیا با اتوبوس بریم

2. be about to do something
معادل عبارت: نزدیک بود که...

I was about to have an accident last night.
دیشب نزدیک بود تصادف کنم

3. sort of (something)
تا اندازه ای/ تقریبا

Did you finish your homework?
Sort of, but not really.
تکلیفتو انجام دادی؟
تقریبا، نه همشو

4. feel like doing something
حوصله /حس انجام کاری رو داشتن

I don't feel like studying. I'd rather watch TV.
حوصله درس خوندن ندارم. ترجیح میدم تلوزیون ببینم

5. get rid of something or someone
از شر کسی یا چیزی خلاص شدن

Finally, he got rid of his old useless car.
بلاخره از شر اون ماشین قدیمی و به درد نخورش خلاص شد
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۵۴
بهمن

ابرماه روز ۲۳ ژوئن ( ۲ تیر ماه) جدا از این که منظره زیبایی رغم می‌زند، چندین افسانه و شایعه درباره ایجاد فجایع طبیعی از جمله زلزله، سونامی، سیل، طوفان و گردباد را نیز برای مردم ساده لوح به همراه می‌آورد.

در روز مشخص شده ماه بزرگتر و روشن‌تر بوده و بیش از هر زمان دیگری به زمین نزدیکتر می‌شود. فاصله ماه از زمین میانگین فاصله ماه تا زمین ۳۸۴۴۰۲ کیلومتراست که قرار گیری آن در مدار حضیضی ماه را به زمین نزدیکتر می‌کند.

به رغم تمام افسانه‌ها و باورهای نادرستی که به این پدیده نسبت داده می‌شود، دانشمندان ناسا تاکنون هیچ ارتباطی بین فجایع طبیعی روی زمین و نزدیکی فاصله ماه کشف نکرده‌اند.

وقتی که ما از زمین شاهد یک ابر ماه هستیم، خورشید، زمین و ماه هم تراز می‌شوند و زمین بین آنها قرار می‌گیرد. نیروهای گرانشی که توسط ماه و خورشید به زمین اعمال می‌شود، موجب جزر و مد اقیانوس‌ها شده که شاید بتواند توضیحی برای باورهای نادرست و افسانه مانند عده‌ای از مردم جهان فراهم کند.

براساس اظهارات ناسا، این جز و مد در مدتی که ماه در مدار حضیضی قرار می‌گیرد، تنها چند سانتی‌متر بیشتر از مواقعی است که ماه در حالت عادی قرار دارد.

وقتی ماه در نزدیکترین نقطه مدار زمین قرار می‌گیرد نام مستعار ابر ماه برایش انتخاب شده و براساس اظهارات رصدگران این ابرماه در تاریخ تعیین شده ۱۶ درصد روشن‌تر از سایر مواقع خواهد بود.

در سال ۲۰۱۳ باز هم ماه در مدار حضیضی قرار می‌گیرد، اما هیچ کدام از آنها در طی ماه کامل نخواهد بود، روز ۲۳ ژوئن ( ۲ تیر) تنها روز سال جاری میلادی است که ماه در مدار حضیضی کامل خواهد بود و به شکل یک ابر ماه به نظر می‌رسد.

برای بهترین تصویر از ابرماه آن را درست پس از طلوع یا درست پیش از غروب مشاهده کنید که در آن زمان‌ها ماه به افق زمین بسیار نزدیک است و تصویر آن از پس ساختمان‌ها و درخت‌ها خطای دیداری جالبی ایجاد می‌کند و موجب می‌شود که ماه بزرگتر از چیزی که هست به نظر برسد. به دلایلی که برای ستاره‌شناسان و روان شناسان نامشخص است، ابرماه از پشت درخت‌ها، ساختمان‌ها و سایر اجسام دیگر بزرگتر به نظر می‌رسد. ماه کامل تا پیش از آگوست ۲۰۱۴ دیگر در مدار حضیضی قرار نخواهد گرفت.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۴۰
بهمن

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای برشرافت خود گذارد. حضرت علی (ع)

 *** سه جمله برای موفقیت:ا  دانستن بیش از دیگران  – کار کردن بیش از دیگران  -  انتظار کمتر از دیگران . ویلیام شکسپیر

 *** اگر طلب دشمن هستی خود را از دوستانت برتر بدان ولی اگر دوست می‌خواهی بگذار دوستانت خود را از تو برتر بدانند . دیل کارنگی

*** وقتی برنده میشوی، نیازی به توضیح نداری! وقتی می بازی نباید آنجا باشی که توضیح دهی!ا. آدولف هیتلر

*** برنده شدن همیشه به این معنی نیست که اولین باشی، بلکه بدین معنی است که بهتر از قبل عمل کرده باشی! . بونی بلیر

 *** من نخواهم گفت که هزار بار اشتباه کرده ام! بلکه خواهم گفت: هزار راه پیدا کرده ام که نتیجه نادرست خواهد داد! . توماس ادیسون

 *** تردیدها به ماخیانت می کنند تا به آنچه لیاقتش را داریم نرسیم . شکسپیر

*** اگر بخواهید دائم درمورد انسانها قضاوت کنید، هرگز فرصت دوست داشتن آنها را نخواهید داشت! . مادر ترسا

         پاورقی:این مادر ترسا همون mother tresa تو زبان پیش دانشگاهیه فارسیشو ادم میخونه میگه یعنی چی مادر ترسا!!

 *** در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست ، برخیز تا بگریند آدمها . کوروش کبیر

*** هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است. جک لند

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۳۵
بهمن
مقاله زیر نوشته احمد آلپ بالکان است که در وب سایت شخصی خویش اخیرا منتشر شده و از تجربه خویش در رابطه با 8 ماه کار در شرکت مایکروسافت نوشته است.

2 سال پیش در چنین روزی،من به عنوان کارآموز به تیم پروژهWindows Azure مایکروسافت پیوستم.دقیقا بعد از اتمام کالج بود که کار را شروع کردم و به مدت 8 ماه در آنجا کار کردم.

و حالا تصمیم گرفتم تا خلاصه نکاتی که در آن 8 ماه یاد گرفته ام را بنویسم.و البته ممکن است این نکات به ظاهر فرضی یا موهومی به نظر برسند ولی واقعا میتوانم بگویم در آن مدت فهمیدم که کسی هم حتما وجود خواهد داشت که این چنین مشکلاتی را در شرکت های بزرگ داشته باشد.اکثر این نکات فقط مختص به مایکروسافت نیست.هر شرکتی مشکلات مخصوص به خود را دارد.در ضمن این را هم نمیخواهم بگویم که از این موضوع ناراحتم و یا شکایتی دارم.این ها واقعا درس های نابی هستند که من حتی در کالج هم از آنها بی خبر بودم و واقعا برخلاف انتظارات من بود.میتوانید این نکات را در ادامه مطلب بخوانید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۲ ، ۰۳:۱۳
بهمن